Witaj!

Jesteś kolejnym wędrowcem, który trafił w te strony. A króluje tutaj Fantastyka, wespół z RPG i Innymi Grami, które Radości wiele przysporzyć Wam za Cel sobie stawiają.

Dlaczego "Banshee"? Banshee to ponętny a mądry duch kobiecy, który swym zawodzeniem i płaczem śmierć rychłą a pewną słuchaczowi zwiastuje. Jako że jeno Irlandzkich i Szkockich rodów to tyczy, wyzbyj się obawy i do lektury zasiądź, gdyż Banshee niejedno w życiu widziała, czym chętnie się podzieli, a może i innych przyjemności przysporzyć zdoła...

Jako iż w świat żyjących (przynajmniej dłużej żyjących) Banshee niedawno, bo zaledwie temu wkroczyła i niezbyt doń przywykła, bądź łaskaw niektóre jej omyłki wybaczyć, i jeśliś w piórze czy pędzlu mocny, swoje trzy grosze ku chwale Fantazji dołóż!

Piśmienny (od niedawna) sługa Jej Wysokości

PlentyNowości

Nowe artykuły i inne dokumenty są dopisywane do góry list, jeśli więc szukasz nowości, rozpocznij od góry:

25.09.2015r - Konwertowane Figurki WHFB - O tym jak Games Workshop skacze na kasę.

10.08.2015r - Forum zostało pozbawione chatu, który teraz obecny jest w panelu po prawej stronie. Dodany został plugin FaceBooka w prawym panelu. System OW doczekał się nowego loga. Republika.onet.pl przestała wspierać liczniki, strona otrzymała własny.

12.12.2014r - ONUSE.PL wymusił migrację do panelu DirectAdmin. Najpierw rozesłali maile informujące o sprawie, zaczynające się od "Witaj!" - nie zwracając się po imieniu ani nawet loginie, więc brzmiące jak phishing. Informacji o migracji w samym serwisie ONUSE.PL oczywiście nie było przez długie miesiące.
O dziwo po przeniesieniu danych przepisanie DNS przebiegło sprawnie, a admin odpowiedział w ciągu 12h.
Migracja wymagała przeniesienia strony, konfiguracji serwera, przekonfigurowania powiązań z GG Api. Sam panel jest może lepszy, a i FTP lepiej działa - co z tego, skoro narzucono nie istniejący wcześniej limit ilości plików, a serwer jest zdecydowanie wolniejszy...
Limit ilości plików to nie tylko wrzód na dupie przy rozwijaniu strony (wszak mam tysiące małych grafik do kart postaci czy systemu kostek), to też ograniczenie ilości zakładanych kont czy pisanych postów...
Wydaje mi się że celem było nie tyle usprawnienie serwisu, co kasacja opuszczonych kont i dorzucenie limitu na "wolne" konta już istniejące - na dwa tygodnie przed końcem terminu, łączna liczba zgłoszeń z nowego panelu do Onuse to 400...

01.11.2014r - Forum, Chat i RPG bot uaktualnione z grubsza do HTML5 UTF8. Forum nadal wymaga kilku poprawek, zwłaszcza w mechanice wyświetlania listy postów. Karty postaci wymagają przepisania z uwzględnieniem mechanizmu logowania strony i edycji w stylu profilów na forum. Moduł chatu sprzężony z forum i RPG-botem wymieniony - poprzednia wersja przy przeładowaniu strony chatu/forum nie zamykała połączenia, co na dłuższą metę kończyło się padem serwera PHP.

30.10.2014r - Dostosowanie wszystkich stron Banshee do HTML5, plugin FB, update logo, menu muzyczne wraz z odtwarzaczem i masa niewielkich korekt. Forum, RPG bot i karty postaci nadal nie uaktualnione.

25.10.2014r - Lekki update silnika strony. Korekta błędu z bublungiem OnMouseOver/OnMouseOut w menu poprzez wprowadzenie OnMouseEnter/OnMouseLeave (menu teraz nie będzie się zwijać przy szybkich poruszeniach myszki). Dostosowanie do ekranów dotykowych, tym razem niezawodne (kliknięcie rozwija menu, kliknięcie na dolnej rolce zwija je ponownie). Zamiana skryptów jQuery na galerię w czystym CSS. Wyrzucenie zbędnych już korekt obsługi HTML5 dla starych przeglądarek. Przeniesienie działu handoutów do głównego menu.
Wiele podstron nadal wymaga przepisania na silnik HTML5.

24.10.2014r - Żetony i Figurki, część druga - O tym jak chałupniczo podstawowe akcesoria gier strategicznych wykonać. Część druga: Silikonowe formy i odlewy z kleju epoxy.

23.10.2014r - KeyMaster KeyMaster - Manager haseł napisany w AHK, lekki, z przyzwoitym szyfrowaniem.

16.07.2014r - Woskowa tabliczka - jak zrobić, jak się sprawuje.

11.05.2014r - Czaszka USB, klimatyczny i funkcjonalny dodatek.

Przyjemności - życzy Autor